Kiekvienos savaitės dienos maldos,

apmąstant ateinančio sekmadienio Evangeliją 

nuo lapkričio 18 d. pirmadienio iki

lapkričio 24 d. sekmadienio, 2024

 

 

►link Kristaus Karaliaus iškilmės, B

 

  

Melstis pasaulio širdyje su

popiežiumi Pranciškumi.

 

Melskimės,

kad visi tėvai, gedintys dėl sūnaus ar dukters netekties,

rastų palaikymą bendruomenėje ir gautų

širdies ramybę iš Dvasios Guodėjos.

 

 

 

Mano Karalystė ne iš šio pasaulio“

                                                                       Jn 18, 36

 

   

 

Kai po Krikšto Jėzus pradeda pamokslauti, Jis skelbia apie Dievo karalystės atėjimą ir būtinybę atsiversti, kad būtų galima ją priimti. Savo mirties išvakarėse Jis Pilotui patvirtino, kad Jo Karalystė ne iš šio pasaulio. Jo gyvenimas atskleidžia mums, kad Jo Karalystė yra teisingumo, taikos, ramybės, meilės ir tiesos Karalystė. Visi to siekiame, tačiau kasdienis gyvenimas verčia patirti, kad krikščionio gyvenimas yra sunki kova su blogio jėgomis pasaulyje, su mumyse esančiais ir atitolinančiais mus nuo Dievo viešpatavimo troškimais. Šį paskutinį liturginių metų sekmadienį, kad gražiai šiuos metus užbaigtume, mūsų žvilgsnis tekrypsta į Kristų, Visatos Karalių, blogio ir nuodėmės nugalėtoją, kuris visus surenka, norėdamas paaukoti Tėvui. Vaikščiojame apčiuopomis, nežinodami, kas yra anapus, mums gera atsiverti šiai mus pranokstančiai, bet mums jau pažadėtai realybei. Anne-Marie Aitken

Evangelija pagal šventąjį Joną

(Jn 18, 33b–37)


Anuo metu Pilotas paklausė Jėzų: „Ar tu esi žydų karalius?“ Jėzus atsakė: „Ar nuo savęs šito klausi, ar kiti apie mane tau pasakė?“ Pilotas tarė: „Bene aš žydas?! Tavoji tauta ir aukštieji kunigai man tave įskundė. Sakyk, ką esi padaręs?“ Jėzus atsakė: „Mano Karalystė ne iš šio pasaulio. Jei mano Karalystė būtų iš šio pasaulio, mano tarnai juk kovotų, kad nebūčiau atiduotas žydams. Bet mano Karalystė ne iš čia.“ Tuomet Pilotas jį paklausė: „Vadinasi, tu esi karalius?“ Jėzus atsakė. „Taip yra, kaip sakai: aš esu karalius. Aš tam esu gimęs ir atėjęs į pasaulį, kad liudyčiau tiesą. Kas tik brangina tiesą, klauso mano balso.“ 

 

 

Pirmadienis 18 d.

 

Akis į akį Šį paskutinį liturginių metų sekmadienį Evangelija panardina mus į Kančios istoriją, kai, kaip primena mūsų tikėjimo Išpažinimas, Jėzus „kentėjo prie Poncijaus Piloto“. Suėmę Jėzų, žydai nori Jį nuteisti mirties bausme. Tačiau tai gali padaryti tik Pilotas. Todėl Piloto ir Jėzaus susitikimas akis į akį „lemtingas“: tai žmogaus, nekalto žmogaus, gyvybės ar mirties klausimas. Šiandien galiu mąstyti apie visus tuos, kurie dalyvauja teismuose, ir apie aukas, ir apie budelius, apie jų šeimas ir apie tuos, kurie vykdo teisingumą. Viešpatie, leisk kiekvienam elgtis teisingai ir gailestingai.

 

 

Antradienis 19 d.

 

Koks karalius?

 

Žodis „karalius“ ar „karalystė“ Piloto ir Jėzaus pokalbyje pasigirsta šešis kartus. Ir čia pirmą kartą pavartojamas posakis „žydų karalius“. Klausysiuosi Piloto užduodamo klausimo: „Ar tu esi žydų karalius?“, neskaitydamas toliau, ypač neskaitydamas Jėzaus atsakymo. Sutelksiu dėmesį į įvaizdžius, posakius ar įvykius, kuriuos man primena žodis „karalius“. Galiu juos užrašyti. Paskui viską, ką užrašiau, galiu pritaikyti Jėzui. Žvelgsiu, kas Jam tinka... kas visai netinka arba Jam priešinga...

 

 

Trečiadienis 20 d.

 

Jokio „pasakė“

Kaip paprastai, Jėzus nesileidžia pagaunamas į spąstus Jam užduodamais klausimais, ypač kai jie susiję su Jo tapatybe ir misija. Jis verčia Pilotą užimti poziciją, nepasitikėti gandais, išsakyti savo nuomonę: „Ar nuo savęs šito klausi, ar kiti apie mane tau pasakė?“ Jėzaus replika ir mane gali paskatinti įsimąstyti į kai kurias savo nuostatas ar kai kuriuos sprendimus, pagrįstus „nuogirdomis“, kurių pats nepatikrinau. Pakviestas Jėzaus, galiu subtiliai ir sąžiningai pasakyti tiesą apie savo gyvenimą.

 

 

Ketvirtadienis 21 d.

 

Mergelės Marijos paaukojimas

Šis epizodas iš Mergelės Marijos gyvenimo aptinkamas ne evangelijose, o apokrifinėje knygoje. Liaudies dvasingumas ir pamaldumas Marijai buvo labai ryškūs, nes aiškiai pabrėžė Marijos atsidavimą Viešpačiui. Iš to ir kilusi šios dienos šventė. Marija švenčiama ir kaip karalienė: taikos karalienė, dangaus karalienė, visatos karalienė... Jai padedant, mokysiuosi geriau pažinti jos Sūnų, Visatos Karalių.

 

 

Penktadienis 22 d.

 

Žiaurumui – ne

Neišdrįsdamas užimti pozicijos, Pilotas klausia Jėzaus: „Sakyk, ką esi padaręs?“ Jėzus atsako kalbėdamas apie savo karalystę ir supriešindamas ją su „pasaulio“ logika: kariuomenės jėga ir galia, karų žiaurumu ir barbariškumu... Jo karalystė ne iš šio pasaulio. Jis tą pakartoja du kartus. Galiu šį klausimą paklausti savaip: „Kas esi Tu, nuolankumo Karaliau, Karaliau be rūmų, Karaliau be kariuomenės?“ Taip, kas esi Tu, Jėzau Kristau, Visatos Karaliau?

 

 

Šeštadienis 23 d.

 

Prioritetinė misija

Pilotas bando priversti Jėzų pasakyti, kad Jis yra karalius. Tačiau Jėzus atmeta šį žodį dėl jo dviprasmybės. Kita vertus, Jis Pilotui nusako savo misiją. Jėzus apie save sako, kad Jo žodis galingas: „Aš tam esu gimęs ir atėjęs į pasaulį, kad liudyčiau tiesą.“ Visą dieną leisiu savyje skambėti šiems žodžiams: „Aš esu“, „gimęs, atėjęs“, „į pasaulį“, „kad liudyčiau“, „tiesą“. Kartosiu juos ir dėkosiu šiam Dievo Sūnui, kuris aistringai mus myli ir savo gyvybės kaina nugalėjo „pasaulį“.

 

 

Sekmadienis 24 d.

 

Tarnauti tokiam karaliui

„Man duota visa valdžia danguje ir žemėje.“ Evangelijos pagal šventąjį Matą pabaiga aiški: Jėzus iš tiesų yra visagalis Karalius. Bet Jis nepriima savo valdžios iš gundytojo (melo tėvo); Jis ją gauna iš savo Tėvo (tiesos Dievo, kurį Jis liudija Pilotui). Jėzus, Karalius, valdys visas Jam prieštaraujančias galias, net ir mirtį. Kur slypi Jo Karalystės stiprybė? Dievo Žodyje – jis „dviašmenis kardas“, perkeičiantis kiekvieną, kuris jo klausosi ir jį pritaiko praktiškai. Jėzus, vėlgi pagal šventojo Mato evangelijos pabaigą, yra su mumis „per visas dienas iki pasaulio pabaigos“. Tapkime tokio Karaliaus pavaldiniais ir šlovinkime Jį savo žodžiais bei gerumo darbais.

 

 

 

 

 

Asmeniniai užrašai, maldos intencijos       .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

(Parengta pagal Šv. Ignaco Lojolos dvasingumo bendruomenės leidinį: (www.versdimanche.com).