Kiekvienos savaitės dienos maldos,

apmąstant ateinančio sekmadienio Evangeliją 

nuo spalio 28 d. pirmadienio iki

lapkričio 3 d. sekmadienio, 2024

 

 

►link 31-ojo eilinio sekmadienio, B

 

  

Melstis pasaulio širdyje su

popiežiumi Pranciškumi.

 

Melskimės,

kad visi tėvai, gedintys dėl sūnaus ar dukters netekties,

rastų palaikymą bendruomenėje ir gautų

širdies ramybę iš Dvasios Guodėjos.

 

 

 

„Visa širdimi, visu protu ir visomis jėgomi“

                                                                       Mk 12, 33

 

   

 

Šį kartą Jėzus atsako nevartodamas palyginimo! Į Rašto aiškintojo, puikaus tikėjimo žinovo, klausimą Jėzus atsako, pakartodamas esminius savo nešamos žinios ir gyvenimo dalykus: mylėti Dievą ir savo artimą. Stebina, kad meilė yra nustatoma įsakymu. Ir šią meilę turime išgyventi visose savo būties dimensijose: kūnu, širdimi, protu, intelektu, jėgomis ir, be to, turime mylėti kitą „kaip save patį“. Kas nutiks, jei nemylėsime savęs? Ar mes, kaip Rašto aiškintojas, suvokiame, kad artimo meilė yra geriau už aukas? Meilės Jėzus detaliai nepaaiškina. Turime mylėti Dievą, save ir savo artimą. Nėra kito būdo sekti Kristumi. Todėl „nesiginčydami“ eikime link Karalystės, nes ten mūsų laukia Meilė.
Manuel Grandin, jėzuitas

Evangelija pagal šventąjį Morkų

(Mk 12, 28b–34)


Anuo metu vienas Rašto aiškintojas priėjo prie Jėzaus ir paklausė jį, koks yra visų pirmasis įsakymas. Jėzus jam atsakė: „Pirmasis yra šis: Klausyk, Izraeli, – Viešpats, mūsų Dievas, yra vienintelis Viešpats; tad mylėk Viešpatį savo Dievą visa širdimi, visa siela, visu protu ir visomis jėgomis. Antrasis: Mylėk savo artimą kaip save patį. Nėra įsakymo, didesnio už šiuodu.“ Tuomet Rašto aiškintojas jam atsakė: „Gerai, Mokytojau, tu teisybę pasakei: Dievas yra vienintelis ir nėra kito šalia jo; o mylėti jį visa širdimi, visu protu ir visomis jėgomis bei mylėti artimą kaip save patį svarbiau už visas deginamąsias atnašas ir kitokias aukas.“ Matydamas, kaip išmintingai jis atsakė, Jėzus jam tarė: „Tu netoli nuo Dievo Karalystės!“

Ir niekas daugiau nebedrįso jo klausinėti. 

 

 

Pirmadienis 28d.

 

Mylėti kaip Jėzus

 

 

Šioje ištraukoje minimi įsakymai mums gerai žinomi: „Mylėk Viešpatį, savo Dievą, ir savo artimą kaip save patį.“ Vėliau savo mokiniams Jėzus pridėjo: „Kad jūs vienas kitą mylėtumėte, kaip aš jus mylėjau.“ Kokie Jėzaus veiksmai ir žodžiai evangelijose man iškyla spontaniškai, liudydami šią meilę? Apaštalų Simono ir Judo, kuriuos šiandien švenčiame, užtarimu prašysiu Kristaus malonės išmokti mylėti taip, kaip Jis.

 

 

Antradienis 29d.

 

Klausytis

 

 

Prieš visus įsakymus yra svarbus kvietimas: „Klausyk“. Taip prasideda „Shema Israel“ malda, kuria kiekvienas pamaldus žydas meldžiasi tik atsikėlęs ir eidamas miegoti. Šis stiprus kvietimas mums primena, kad prieš bandydami atsiliepti į Dievo meilę, turime pasidaryti dėmesingi ir atviri. Ką esu kviečiamas sau pritaikyti: išmokti nutilti viduje, neskubėti su savo prašymais Dievui? Prašysiu Dvasios šviesos, kad teikčiau pirmenybę šiam klausymuisi.

 

 

Trečiadienis 30d.

 

Kaip save patį

 

 

Mylėk savo artimą kaip save patį... Kai siūlomas asmeninis tobulėjimas, galime tą vertinti kaip kvietimą geriau pažinti save, pamilti save tokį, koks esu. Nors ši įžvalga gali būti reikalinga, ji nėra savitikslė. Jėzus nesako: „Mylėk save.“ Atvirkščiai, Jis teigia, kad meilė sau yra akivaizdi. Argi mylėti save; mylėti savo artimą nereiškia kiekvieną atpažinti kaip Dievo kūrinį. Medituosiu apie tai.

 

 

Ketvirtadienis 31d.

 

Mylėti Dievą

 

 

Rašto aiškintojo užduotas klausimas neabejotinai yra spąstai, kaip ir ankstesniuose pokalbiuose. Tačiau Jėzus į Rašto aiškintoją žvelgia rimtai ir, regis, nustebina jį, kalbėdamas ne apie vieną, bet apie du įsakymus. Jam jie neatsiejami! Rašto aiškintojas patvirtina Jo atsakymą ir prideda dar daugiau. Šiuose mainuose kiekvienas gerbia vienas kitą ir patvirtina, ką sako kitas, kad susitartų, kas svarbiausia: mylėti Dievą ir mylėti savo artimą yra tas pats! Sustosiu ties pirmuoju įsakymu: kaip suprantu „mylėti“ Dievą? Kokie dar veiksmažodžiai ateina į galvą? Apmąstysiu tai su Viešpačiu.

 

 

Penktadienis 1d.

 

Su visais šventaisiais

 

 

Šią Visų Šventųjų šventę Bažnyčia mini moteris ir vyrus, kurie mylėjo Dievą ir liudijo savo meilę konkrečiai savo gyvenime. Klausydamasis dienos evangelijos, Palaiminimų, atkreipsiu dėmesį į širdies nuostatą – širdį, turinčią vargdienio dvasią, paprastą, pasitikinčią širdį – ir į elgesį su kitais – gailestingumą, taikos troškimą – kas atitinka meilės įsakymą. Į ką šie žodžiai mane kviečia? Patikėsiu Viešpačiui, kas mane jaudina ir kas trikdo.

 

 

Šeštadienis 2d.

 

Kaip myli?

 

 

Šią maldos už mirusius dieną leisiu, kad manyje nuskambėtų šventojo Kryžiaus Jono žodžiai: „Gyvenimo vakare būsime teisiami pagal tai, kaip mylėjome.“ Skirsiu laiko prisiminti mirusius artimuosius ir apmąstyti jų gyvenimą, prašysiu malonės atskirti auksinę Dievo buvimo giją. Viešpatie, patikėsiu šiuos žmones Tau, kad priimtum juos į savo šviesą. Padėk man gvenant prisiminti, kas svarbiausia, ir vadovauk, kai teks rinktis.

 

 

Sekmadienis 3d.

 

Kai turime tik meilę

 

 

Kristus iš tikrųjų yra žydų tradicijos paveldėtojas, apie ką primenama Pakartoto Įstatymo knygoje (pirmasis šios dienos liturgijos skaitinys). Tačiau Jis pradeda tuo, kas yra radikali naujovė: meilė Dievui ir meilė artimui panaši. Viešpats nežvelgia į mus iš dangaus, Jis atsistoja prie mūsų. Ištrauka iš Laiško žydams (antrasis skaitinys) kalba apie atnaujintą Kristaus įsteigtos „kunigystės“ suvokimą. Dvasininkai ar pasauliečiai, visi, per Krikštą esame „kunigai“, tai yra, meldžiantys, kad Dievas darbuotųsi pasaulyje. Eucharistijoje švenčiame dovaną, kurią Viešpats padovanojo paaukodamas save. Dalinkimės Jo Kūnu ir džiaugsmingu Jo gyvenimu! Taip dalyvausime Prisikėlusiojo gyvenime. Tai jau dygsta mumyse, argi to nematome?

 

 

 

 

 

Asmeniniai užrašai, maldos intencijos       .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

(Parengta pagal Šv. Ignaco Lojolos dvasingumo bendruomenės leidinį: (www.versdimanche.com).