Kiekvienos savaitės dienos maldos,

apmąstant ateinančio sekmadienio Evangeliją 

nuo spalio 7 d. pirmadienio iki

spalio 13 d. sekmadienio, 2024

 

 

►link 28-ojo eilinio sekmadienio, B

 

  

Melstis pasaulio širdyje su

popiežiumi Pranciškumi.

 

Melskimės,

kad Bažnyčia ir toliau visokeriopai remtų sinodinį kelią

kaip bendros atsakomybės ženklą ir skatintų

kunigų, vienuolių ir pasauliečių įsitraukimą, bendrystę ir misiją.

 

 

 

Vieno dalyko tau trūksta: eik parduok visa,

ką turi, išdalyk vargšams“

 

                                                                       Mk 10, 21

 

   

 

Manome atsakantys į Jėzaus Meilę, kai darome viską, kas mums atrodo gera, kad sektume paskui Jį. Tikras plekštelėjimas žmogui, kuris darė viską, ką manė esant gera. Tačiau iš tikrųjų jo klausimas dar svarbesnis: „Ką turiu daryti, kad laimėčiau amžinąjį gyvenimą?“ Jėzaus atsakymas radikalus: „Vieno dalyko tau trūksta...“ O kaip mums? Jėzus myli mus tokius, kokie esame, apsikrovusius turtais, rūpesčiais, istorijomis, užsidėjusius grandines, trukdančias gyventi. Šiais žodžiais Jis nurodo, ko mums trūksta, kas trukdo Meilei. Jis kviečia ieškoti, kas svarbiausia gyvenime, kas slypi giliai širdyje. Ko šią savaitę mums reikėtų atsisakyti, kad laimėtume amžinąjį gyvenimą? Turime bandyti kasdien.
Emmanuelle Huyghues Despointes, KG bendruomenė

Evangelija pagal šventąjį Morkų

(Mk 10, 17–27)


Anuo metu, Jėzui besiruošiant iškeliauti, vienas žmogus pribėgęs puolė prieš jį ant kelių ir klausė: Gerasis Mokytojau, ką turiu daryti, kad laimėčiau amžinąjį gyvenimą?“ Jėzus tarė: „Kam vadini mane geru? Niekas nėra geras, tik vienas Dievas. Žinai įsakymus: Nežudyk, nesvetimauk, nevok, neteisingai neliudyk, neapgaudinėk, gerbk savo tėvą ir motiną.“ Tas atsakė: „Mokytojau, aš viso to laikausi nuo pat jaunystės.“ Jėzus meiliai pažvelgė į jį ir pasakė: „Vieno dalyko tau trūksta: eik parduok visa, ką turi, išdalyk vargšams, tai turėsi lobį danguje. Tuomet ateik ir sek paskui mane.“ Po šitų žodžių tasai apniuko ir nusiminęs pasitraukė, nes turėjo daug turto. Jėzus apsidairė ir prabilo į mokinius: „Kaip sunku turtingiems įeiti į Dievo Karalystę!“ Mokiniai buvo nustebinti jo žodžių. Tada Jėzus vėl jiems tarė: „Vaikeliai, kaip sunku patekti į Dievo Karalystę! Lengviau kupranugariui išlįsti pro adatos ausį, negu turtuoliui įeiti į Dievo Karalystę.“ Mokiniai dar labiau nustebo ir kalbėjosi: „Kas tada galės išsigelbėti?“ Jėzus pažvelgė į juos ir tarė: „Tai neįmanoma žmonėms, bet ne Dievui: Dievui viskas įmanoma.“ 

 

 

Pirmadienis 7 d.

 

Įžvalga

 

„Ką turiu daryti… ?“ Daugelis norėtų paklausti Jėzaus šio klausimo. Daugelis asmeninių klausimų mums tebėra sudėtingi. Jėzaus paaiškinimas būtų labai naudingas. Kaip ir šiam žmogui, kuris bėga, puola prieš Jėzų ant kelių ir klausia: „Gerasis Mokytojau, ką turiu daryti, kad laimėčiau amžinąjį gyvenimą?“ Prieš perskaitydamas Jėzaus atsakymą, pats atsakysiu į šį gerą klausimą. Ką, mano nuomone, galiu padaryti, jei noriu įeiti į Karalystę? Kalbėsiu apie tai su Jėzumi.

 

 

Antradienis 8 d.

 

Dieviškas gėris

 

Pirmasis Jėzaus atsakymas ne toks, kokio tikėjomės. Jis kviečia žmogų pirmiausia pasikliauti Dievo gerumu, kaip ir Jis, Jėzus, nuolat pasikliauja Tėvo gerumu. „Niekas nėra geras, tik vienas Dievas.“ Apmąstysiu šį Jėzaus sakinį. Mėgausiuosi jo paprastumu ir gilumu. Tada kalbėsiu apie tai su Jėzumi, nevadindamas Jo „Geruoju Mokytoju.“

 

 

Trečiadienis 9 d.

 

Mano įsakymas

 

Nukreipęs žmogaus žvilgsnį į gerąjį pašnekovą (į Dievą, ne į save), Jėzus cituoja įsakymus. Jis supranta, kad žmogus juos jau žino. Taigi, Jis nieko naujo nesako. Tačiau keista, Jėzus neišvardija visų įsakymų. Tik antrą jų dalį, susijusią su žmonių santykiais. Jų šeši, penki – neigiama forma, o paskutinis – teigiama. Melsiuosi su Jėzaus primintais įsakymais. Leisiu, kad jie nušviestų mano gyvenimą ir atsakytų į klausimą: „Ką turiu daryti, kad laimėčiau amžinąjį gyvenimą?“

 

 

Ketvirtadienis 10 d.

 

Žengti vienu žingsniu toliau

 

Puiku: žmogus atsako, kad šių įsakymų laikosi nuo pat jaunystės. Ir jis nemeluoja. Jėzus tą aiškiai mato: Jis „meiliai pažvelgė į jį“. Akivaizdu, šis žmogus prašo daugiau. Jis nori pranokti įsakymus, jo troškimas didelis. Jėzus ragina jį sakydamas: „Vieno dalyko tau trūksta.“ Deja, tai, ką Jėzus pasiūlys (norint sekti paskui Jį), užgesins žmogaus (jis negali atiduoti to, ką turi, vargšams) polėkį. O man ar yra kas nors, ką būtų gaila parduoti, kad atiduočiau vargšams? Kaip seku paskui Kristų?

 

 

Penktadienis 11 d.

 

Sunku įeiti

 

Tai, kas ką tik įvyko, leidžia Jėzui pasakyti savo mokiniams vieną iš šių trikdančių minčių: „Kaip sunku turtingiems įeiti į Dievo Karalystę!“ Klausysiuosi, ką Jėzus sako. Ar pastebiu tą patį, kaip ir Jis?

 

 

Šeštadienis 12 d.

 

Sunku įeiti (dar kartą)

 

Mokiniai apstulbę, sutrikę, jiems trūksta žodžių. Jėzus „įkala vinį“ įvaizdžiu, kuris pasidaro garsus: kupranugaris (dvi kupros...), adatos ausis... Taip atrodo turtuolis prie Dievo karalystės vartų. Išgirdę tokią negalimybę, mokiniai negali tylėti, nes nieko nesuvokia: „Kas tada galės išsigelbėti?“ Nors tą girdėti sunku, stengiuosi įsigilinti į mokinių jausmus. Dalysiuosi jų nuostaba. Dalysiuosi jų nesupratimu. Pajusiu jų nerimą... Kas slypi po šia turtingo žmogaus ir Dievo karalystės priešprieša?

 

 

Sekmadienis 13 d.

 

Dievui viskas įmanoma

 

Evangelija skelbia Gerąją Naujieną visiems – turtingiesiems irgi. Žvelgiant iš žmogiškosios perspektyvos, akivaizdu, jog turtingam žmogui bus sunku atsiskirti su savo turtu, parduoti jį ir atiduoti vargingiausiems. Prarasti tai, kas užtikrina jūsų gyvenimo komfortą, atsisakyti to vargšų labui: tai virš žmogaus jėgų. Laimei, daugelio pakrikštytųjų pasakojimai rodo, kad tas įmanoma. Pats Jėzus atsisakė savo dieviškumo, kad pasidalytų juo su mumis. Ko reikia, kad džiaugsmingai sektume paskui Jį? Neleiskime praeiti pro šalį vieninteliam dalykui, kurio mums trūksta.

 

 

 

 

 

Asmeniniai užrašai, maldos intencijos       .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

(Parengta pagal Šv. Ignaco Lojolos dvasingumo bendruomenės leidinį: (www.versdimanche.com).