Kiekvienos savaitės dienos maldos,

apmąstant ateinančio sekmadienio Evangeliją 

nuo rugsėjo 23 d. pirmadienio iki

rugsėjo 29 d. sekmadienio, 2024

 

 

►link 26-ojo eilinio sekmadienio, B

 

  

Melstis pasaulio širdyje su

popiežiumi Pranciškumi.

 

Melskimės,

kad kiekvienas iš mūsų širdimi išgirstų Žemės ir stichinių nelaimių bei klimato kaitos aukų šauksmą ir asmeniškai įsipareigotų saugoti pasaulį, kuriame gyvename.

 

 

 

„Mano vardu!“

                                                                      Mk 9, 38

   

 

Nė vienas iš mūsų nepasirinko vardo. Jį gavome iš tėvų, ir tai labai gerai. Mūsų egzistencija nepriklauso nuo mūsų, nesame jos šaltinis. Šis paveldas atveria mums erdvę, leidžiančią užmegzti santykius, susitikti su kitais ir tiesiog gyventi. Kai veikiame savo vardu, prisiimame visą atsakomybę už savo veiksmus. Kai veikiame kito vardu, įsipareigojame dar daugiau. Mūsų atsakomybė dar didesnė. Prašydamas mūsų veikti savo vardu, Jėzus mumis visiškai pasitiki. Jis prisiima riziką. Visą savaitę kartokime Jėzaus vardą, kaip kartojo rytų piligrimai, kad gyventume Jo akivaizdoje ir skonėtumės Jo teikiama ramybe. „Jėzau Kristau, Amžinojo Tėvo Sūnau, pasigailėk manęs, nusidėjėlio!“ Anne-Marie Aitken

Evangelija pagal šventąjį Morkų

(Mk 9, 38–43. 45. 47–48)


Anuo metu Jonas tarė Jėzui: „Mokytojau, mes matėme vieną tokį, kuris nevaikščioja su mumis, bet tavo vardu išvarinėja demonus. Mes jam draudėme, nes jis nepanoro eiti su mumis.“ Jėzus atsakė: „Nedrauskite jam! Nėra tokio, kuris mano vardu darytų stebuklus ir galėtų čia pat blogai apie mane kalbėti. Kas ne prieš mus, tas už mus! Kas duos jums atsigerti taurę vandens dėl to, kad priklausote Mesijui, – iš tiesų sakau jums, – tas nepraras savo užmokesčio. Kas papiktintų vieną iš šitų tikinčių mažutėlių, tam būtų daug geriau, jeigu jam užkabintų ant kaklo asilo sukamų girnų akmenį ir įmestų į jūrą. Jei tavoji ranka gundo tave nusidėti, nusikirsk ją! Verčiau tau sužalotam įeiti į gyvenimą, negu su abiem rankom patekti į pragarą, į negęstančią ugnį. Ir jei tavoji koja veda tave į nuodėmę, – nusikirsk ją, nes geriau tau luošam įžengti į gyvenimą, negu su abiem kojom būti įmestam į pragarą. O jei tave gundo nusidėti tavoji akis, – išlupk ją, nes verčiau tau vienakiui įeiti į Dievo Karalystę, negu su abiem akim būti įmestam į pragarą, kur jų kirminas nemiršta ir ugnis negęsta.“ 

 

 

Pirmadienis 23 d.

 

Tokie, kurie nevaikščioja su mumis

Evangelijos istorija prasideda Jono, vieno iš Dvylikos, pastaba. Jis manė, kad elgiasi teisingai, uždraudęs žmogui veikti Jėzaus vardu, nes jis nebuvo mokinių grupės narys. Jis svetimas. Niekas negali kontroliuoti, kaip jis vartoja Jėzaus vardą. Iš atsargumo Jonas uždraudė šį neteisingą vartojimą. Kas esi, Jėzau? Net tie, kurie neseka žinomais Tavo mokiniais, gali daryti gera Tavo vardu! Esi labai stiprus. Būk pagarbintas.

 

 

Antradienis 24 d.

 

Nedrauskite jiems to

Jėzaus atsakymas žeidžiantis. Jis nepritaria Jono elgesiui. Jis pateikia priežastį: „Nėra tokio, kuris mano vardu darytų stebuklus ir galėtų čia pat blogai apie mane kalbėti.“ Įspėjimas griežtas: kokia teise mokiniai gali neleisti Dievo malonei veikti kituose? Bažnyčia atvira. Negali būti uždaro rato, saviškių klubo. Jėzau, pažadink mane, kai mano žodžiai ar veiksmai trukdo kitiems veikti Tavo vardu.

 

 

Trečiadienis 25 d.

 

Kas papiktintų

Iš įvykio, kurį sukėlė netinkama Jono reakcija, Jėzus duoda pamoką, kuri, deja, išlieka aktuali ir šiandien. „Kas papiktintų vieną iš šitų tikinčių mažutėlių, tam būtų daug geriau, jeigu jam užkabintų ant kaklo asilo sukamų girnų akmenį ir įmestų į jūrą.“ Per stipru? Likusioje Jėzaus mokymo dalyje sakoma: nesileiskite į kompromisus. Jėzau, net ir šiandien piktinantis elgesys sklinda iš Tavo mokinių. Dėl to kenčiame. Ir aš dėl to kenčiu. Ir Tu kenti.

 

 

Ketvirtadienis 26 d.

 

Tavo ranka

Jėzus tęsia savo mokymą kreipdamasis tiesiai ̶ „tu“. Daugiau jokių apibendrinimų apie svetimus papiktinimus. Susitelk į savo elgesį. Ne abstrakčiai, o labai konkrečiai. Ir tai prasideda nuo tavo rankos. Šiandien medituosiu apie savo ranką. Ką su ja darau? Kada ir kaip man ji duoda progą pargriūti, nupulti? O mano pirštai? O mano kumštis? Jėzau, evangelizuok mane. Tegul mano ranka elgiasi kaip Tavoji.

 

 

Penktadienis 27 d.

 

Tavo koja

Mokymas tęsiamas su tavo koja. Daug ką gali daryti su savo koja: šokti, žaisti, spirti, sužeisti... Basos kojos vėduoklės formos pirštai namie ar pėdų grožis to, kuris neša geras žinias... „Stovėti ant kojų“ – yra toks posakis, tai tvirtybę apibūdinantys žodžiai. Galėtume tą pasakyti apie Jėzų... Šiandien medituosiu apie koją. Galimybė pargriūti, nupulti? O kam laužau kojas? Jėzau, evangelizuok mane.

 

 

Šeštadienis 28 d.

 

Tavo ausis

Mokymo pabaigoje ̶ su akimis. Galima sakyti, jos geras dalykas, tačiau visi žinome, jog yra žvilgsnių, kurie žudo, ir tokių, kurie nukelia į meilės karalystę. Šio sekmadienio evangelija prasideda Jono akimis: „Mokytojau, mes matėme...“ Jėzus išgydė kelis akluosius. Akis labai brangi. Šiandien melsiuosi akimis. Ką man duodama matyti, apie ką mąstyti, vertinti, mylėti?.. Jėzau, evangelizuok mane.

 

 

Sekmadienis 29 d.

 

Vandens stiklinė

Evangelijose yra ištraukų, kurių sunku klausytis. Šio sekmadienio ištrauka viena iš jų. Tačiau dėmesio: Jėzus nesistengia mūsų kaltinti. Jis atkreipia savo mokinių dėmesį į tai, kad jų elgesys gali būti nupuolimo proga kitiems, nežinomiems ar silpniems mokiniams, kurie nėra pirmame rate. Jėzus pateikia labai paprastą receptą: duokite kam nors stiklinę vandens dėl to, kad jis priklauso Kristui. Tai svetingumo ženklas šalyje, kurioje visada karšta, o mes galime surasti atitikmenį savo šalyje ir savo kultūroje. Būkime ne proga nupulti, o galimybė augti.

 

 

 

 

 

Asmeniniai užrašai, maldos intencijos       .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

(Parengta pagal Šv. Ignaco Lojolos dvasingumo bendruomenės leidinį: (www.versdimanche.com).