Kiekvienos savaitės dienos maldos,
apmąstant ateinančio sekmadienio Evangeliją
nuo rugsėjo 9 d. pirmadienio iki
rugsėjo 15 d. sekmadienio, 2024
►link 24-ojo eilinio sekmadienio, B
Melstis pasaulio širdyje su
popiežiumi Pranciškumi.
Melskimės,
kad kiekvienas iš mūsų širdimi išgirstų Žemės ir stichinių nelaimių bei klimato kaitos aukų šauksmą ir asmeniškai įsipareigotų saugoti pasaulį, kuriame gyvename.
„O kuo jūs mane laikote?“
Mk 8, 29
Evangelija pagal šventąjį Morkų
(Mk 8, 27–35)
Anuo metu Jėzus su mokiniais keliavo į Pilypo Cezarėjos kaimus. Kelyje klausė mokinius: „Pasakykite, kuo mane žmonės laiko?“ Jie atsakė: „Vieni Jonu Krikštytoju, kiti – Eliju, treti – dar kuriuo iš pranašų.“ Tada jis paklausė: „O jūs kuo mane laikote?“ Petras jam atsakė: „Tu esi Mesijas.“ Tuomet Jėzus griežtai įsakė niekam apie jį nekalbėti. Ir jis ėmė juos mokyti, jog reikia, kad Žmogaus Sūnus daug kentėtų, būtų seniūnų, aukštųjų kunigų bei Rašto aiškintojų atmestas, nužudytas ir po trijų dienų prisikeltų. Jis tai kalbėjo visiškai atvirai. Tada Petras, pasivadinęs jį į šalį, ėmė drausti. Jėzus atsigręžęs pažiūrėjo į mokinius ir subarė Petrą: „Eik šalin, šėtone, nes mąstai ne Dievo, o žmonių mintimis!“ Pasišaukęs minią ir savo mokinius, Jėzus prabilo: „Jei kas nori eiti paskui mane, teišsižada pats savęs, teima savo kryžių ir teseka manimi. Kas nori išgelbėti savo gyvybę, tas ją praras; o kas pražudys savo gyvybę dėl manęs ir dėl Evangelijos, tas ją išgelbės.“
Pirmadienis 9 d.
Keliaujant
Mūsų scenoje daug kalbama, o, svarbiausia, daug keliaujama. Tiesą sakant, Jėzus dažnai mums parodomas kelyje, nuolat judantis. Palaimintas draugystės, pokalbių ir pasitikėjimo laikas, pavyzdžiui, kai kurių pasivaikščiojimų ar kelionių automobiliu metu. Žvelgiama ta pačia kryptimi, kalba širdis. O šios temos centre – mokiniams užduodami klausimai. „Keliaudamas“ šios dienos kelionę, galiu leisti savo širdyje skambėti šiems klausimų / atsakymų žodžiams.
Antradienis 10 d.
Jėzus – slėpinys?
„Kuo žmonės mane laiko?“: stebina, kad Kristus, klausinėdamas mokinius, pradeda nuo gandų apie save. Ir atsakymų įvairovė atkartoja šių laikų atsakymų įvairovę. Nuomonės apie šį puikų Asmenį, pakeitusį istoriją, išlieka labai skirtingos. Gydytojas, revoliucionierius, filosofas, naujos religijos kūrėjas, apsimetėlis, Dievo Sūnus...? O jei išdrįsčiau užduoti šį klausimą tiems, kuriuos sutiksiu šią savaitę: „Kuo jūs Jėzų laikote?“
Trečiadienis 11 d.
Tikėjimo išpažinimas (1)
Išgirdęs visuomenėje sklindančius atsakymus, Jėzus kviečia mokinius atsakyti savo ruožtu. Kaip ir per žodinę apklausą klasėje, atsipučiama, kai Petras ima kalbėti, fu! Juk tam reikia drąsos ir širdies, o to nestokoja Petras, kuriam Jėzus netrukus paves būti besikuriančios bendruomenės atrama. Tačiau šis klausimas akivaizdžiai užduodamas kiekvienam.
Kaip norėčiau į jį atsakyti? Kokie „vardai" ateina į galvą?
Kokiais žodžiais apie Jėzų norėčiau pasidalyti su kitais?
Ketvirtadienis 12 d.
Tikėjimo išpažinimas (2)
Petro atsakymas paprastas ir aiškus. Jame dvelkia tikros tiesos džiaugsmas, kylantis iš širdies. Mato evangelijoje Jėzus pašlovinamas, iš Petro lūpų pasigirdus Jį siuntusio Tėvo patvirtinimui. Morkaus evangelijoje, kaip dažnai, skamba santūriau, iškart kviečiama įžengti į slėpinį. Juk ne visi pasirengę – Petras pirmiausiai – išgirsti apie tragišką Mesijo likimą. Galiu sau tarsi mantrą kartoti Petro atsakymą: „Tu esi Mesijas.“ Leisiu šiems žodžiams skleistis visuose savo šiandienos veiksmuose.
Penktadienis 13 d.
Emocijų pakėlėjas
Šventasis Petras! Pirmasis atsako su tikėjimu, pirmasis Bažnyčios „akmuo“, bet ir pirmasis atmeta Jėzaus apreiškimą. Jausdamasis teisus, kad nori „pakeisti“ Mokytoją, Petras pasivadina Jėzų į šalį ir „ima drausti“. Taigi ir atsakoma tuo pačiu tonu. Tarp draugų, kurie tikrai myli vienas kitą, vienas kitam galime sakyti viską atvirai. Bet negalime to laikyti „šėtonu“! Jėzus neparodo pasigailėjimo, nes pavojus kyla Jo paties žinios ir Jo likimo esmei. Prašysiu Viešpaties, kad atvertų mano širdį ir mano protą Jo žodžiams, kurie dažnai mane destabilizuoja.
Šeštadienis 14 d.
Išaukštintas Kryžius
Šią Kryžiaus Išaukštinimo šventę Jėzaus žodžiai įgauna ypatingą reikšmę: „Jei kas nori eiti paskui mane, teišsižada pats savęs, tepasiima savo kryžių ir teseka manimi (...); o kas pražudo gyvybę dėl manęs, tas ją atras.“ Taigi, kalbama ne tik apie Kristaus Kryžių, bet ir apie visų mūsų kryžių, visų mūsų, kuriems tai gali būti kelias į pilnatvę. Paradoksalus ir daug pastangų reikalaujantis kelias, kurį suvokti nelengva. Prašysiu Viešpaties, kad su pasitikėjimu ir ramybe keliaučiau pirmyn savo kryžiaus keliais.
Sekmadienis 15 d.
Link daugiau gyvenimo!
Ilgas ir varginantis kelias į tolimus kaimus, aštrūs žodžiai. Jėzus negaili tų, kurie Juo seka! Visuotinai priimta nuomonė apie Jį Jo netenkina. Jėzus kviečia savo mokinius – taigi ir mus – išdrįsti atsakyti asmeniškai ir sekti Juo daug reikalaujančiu kryžiaus ir... prisikėlimo keliu. Juk šio kelio esmė – gyvenimo pilnatvė! Sekti Kristumi reiškia sutikti viską paleisti ir priimti, ką iš Jo gauname. Atsisakymą lydi sėkmė, pažadamas gyvenimas jau šiandien. Tegu šiandieninė Eucharistija mums suteikia jėgų ir troškimo sekti Kristaus pėdomis. Žingsnis po žingsnio sekti. Su pasitikėjimu. Džiaugsmo ir gyvenimo su Juo keliu.
Asmeniniai užrašai, maldos intencijos .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
(Parengta pagal Šv. Ignaco Lojolos dvasingumo bendruomenės leidinį: (www.versdimanche.com).