Kiekvienos savaitės dienos maldos,

apmąstant ateinančio sekmadienio Evangeliją 

nuo gruodžio 2 d. pirmadienio iki

gruodžio 8 d. sekmadienio, 2024

 

 

►link II ADVENTO sekmadienio, C

 

  

Melstis pasaulio širdyje su

popiežiumi Pranciškumi.

 

Melskimės,

kad artėjantis Bažnyčios Jubiliejus

sustiprintų mūsų tikėjimą, gyvenime padėtų

atpažinti prisikėlusį Kristų ir padarytų mus

krikščioniškosios vilties piligrimais.

 

 

 

Jis apėjo visą Pajordanę, skelbdamas...“

                                                                       Lk 3, 3

 

   

 

Ši evangelija, įkūnyta istorijoje, kviečia mus gilintis į savo istoriją. Į istoriją, kurioje kartais patiriame džiaugsmą, kartais skausmą. Nesvarbu? Dievui viskas svarbu! Evangelija primena, kad svarbiausia – įsikūnyti į istoriją, ši evangelija kviečia įsigilinti į savo istoriją. Svarbiausia, primena evangelija, leistis į kelią, nesižvalgant į galinio vaizdo veidrodėlį. Gyvenimas praeitimi, įkyrios mintys apie nepageidaujamą dabartį, nerimas dėl neaiškios ateities – visa tai nepaliaujamai veda į sustingimą, net mirtį. Jonas duoda raktą: leistis į kelionę, nedvejojant palikti, kur buvome vidumi ar fiziškai. Priimti Žodį, apsiauti patogiais batais, entuziastingai ir džiaugsmingai eiti gyvenimo keliu, pasiėmus visus dvasinius įrankius, kad ištaisytume takus: puikus pasivaikščiojimas šią savaitę!
Emmanuelle Huyghues Despointes,
KG bendruomenė
Evangelija pagal šventąjį Luką
(Lk 3, 1–6)

 


Penkioliktais ciesoriaus Tiberijaus viešpatavimo metais, Poncijui Pilotui valdant Judėją, Erodui esant Galilėjos tetrarchu, jo broliui Pilypui – Iturėjos bei Trachonitidės krašto tetrarchu, Lisanijui – Abilėnės tetrarchu, prie vyriausiųjų kunigų Ano ir Kajafo, pasigirdo Viešpaties žodis Zacharijo sūnui Jonui dykumoje. Jis apėjo visą Pajordanę, skelbdamas atsivertimo krikštą nuodėmėms atleisti, kaip parašyta pranašo Izaijo kalbų knygoje: Tyruose šaukiančiojo balsas: Taisykite Viešpačiui kelią! Ištiesinkite jam takus! Kiekvienas slėnis tebūna užpiltas, kiekvienas kalnas bei kalnelis – nulygintas. Kreivi keliai taps tiesūs, o duobėti – išlyginti. Ir visi žmonės išvys Dievo išgelbėjimą. 

 

 

 

Pirmadienis 2 d.

  

Čia ir dabar

 

 

Lukas detaliai nupiešia sceną, apie kurią kalba: jis nurodo metus, to meto politinių ir religinių lyderių vardus. Jo žvilgsnis apima visą šios istorijos regioną ir laiką. Kai kuriuos paminėtus veikėjus Luko evangelijoje sutiksime vėliau. Būtent šiame konkrečiame kontekste Dievo Žodis pasiekia konkretų žmogų Joną. O koks mano paties istorijos kontekstas? Kaip Lukas, ir aš žvelgsiu į šiandieninį pasaulį, į jo politinius ir religinius lyderius... Būtent šiame pasaulyje Dievo Žodis pasiekia mane.

 

 

Antradienis 3 d.

 

Skambantis Žodis

 

 

Žodis Jonui pasigirsta dykumoje, toli nuo pasaulio triukšmo. Žodis atėjo pas jį kaip kvietimas leistis išjudinamam. Šis žodis yra „Kito“, jis skamba jame, bet nėra jo. Pranašas liudija žodį, didesnį už save patį, kuris verčia eiti link kitų, jiems kalbėti, pačiam pranykstant! Subtili patirtis, kai gali kilti didžiulė pagunda kalbėti savo vardu. Dievo Žodis skirtas ir man. Jau nuo šiandien. Ko imsiuosi, kad įsileisčiau jį į savo kasdienybę?

 

 

 

Trečiadienis 4 d.

  

Išgelbėjimo Žodis!

 

 

Vardas „Jonas“ reiškia „Dievas yra maloningas“, tokia jo misija. Jo gyvenimo tarnystė buvo skirta visiems skelbti išganymą. Priėmęs Dievo Žodį, Jonas iškart leidosi į kelią. Jis keliauja per Jordano žemę skelbdamas atsivertimo krikštą nuodėmėms atleisti. Dievas gelbsti: Jis atleidžia mūsų nuodėmes ir įšaknija mus savo gyvenime; tik reikia pripažinti savo nuodėmes. Kokį veiksmą atlikti (ar kokį išganingą žodį ištarti) Jonas kviečia mane šiandien, kad atsiverčiau Dievo gailestingumui?

 

 

 

Ketvirtadienis 5 d.

 

Keliai, kuriais reikia pasirūpinti

 

 

Nulyginti kalnus, užpilti slėnius, ištiesinti takus... Šis darbas turėjo prasmę Izraelyje, pavyzdžiui, kai reikėjo paruošti taką svarbiam žmogui, atvykstančiam per dykumą. Dykumos keliai, vėjui pustant smėlį, visada laikini. Jėzus ateina. Žodis skinasi kelią: kokį vidinį kelią Jam parengsiu? Kokį kalną savyje turiu nulyginti? Kokį slėnį turiu leisti Jam užpilti?

 

 

 

Penktadienis 6 d.

 

Daugiskaita

 

 

„Taisykite, ištiesinkite...“ Ši veiksmažodžių daugiskaita pabrėžia, kad nelindime kiekvienas savo kampe. Atsivertimas ne tik asmeninis reikalas, tai pirmiausia tikinčiųjų tautos reikalas. Koks mano santykis su kitais tikinčiaisiais parapijoje, vyskupijoje, Bažnyčioje? Šiandien melsiuosi už tuos krikščionis, kuriuos vertinu... ir už tuos, kuriuos teisiu arba kurie kitaip reaguoja! Viešpatie, išmokyk mane būti šios nusidėjėlių, kuriems atleista, Bažnyčios nariu, kviečiamu sekti paskui save.

 

 

 

Šeštadienis 7 d.

  

Visų išgelbėjimas

 

 

„Ir visi žmonės išvys Dievo išgelbėjimą.“ Ši Izaijo pranašystė, kurią Jonas išgirdo dykumoje, skirta visiems ir laukia atsako. Asmeninio „visų žmonių“, visos kūrinijos atsako. Žmonija vieninga su savo aplinka, nuo žmonių priklauso jos ateitis, ką matome pernelyg aiškiai. Ar rimtai vertinu šį kvietimą į ekologinį atsivertimą? Kaip galiu įdėti nedidelę savo dalį, kad atverčiau Dievo, daug didesnio už save, išgelbėjimą daugeliui?

 

 

 

Sekmadienis 8 d.

  

Veiksmingas Žodis

 

 

Kalėdos artėja. Dievas netrukus apsireikš kaip mažas vaikelis. Pirmasis Dievo veidas nėra kaip galingųjų, turinčių kalbos įgūdžių. Dievas, naujagimis, nemoka kalbėti, vienas nieko negali, priklauso nuo tėvų. Šis Dievo veidas prieštarauja stereotipams, kuriuose ieškome stiprybės ir nepaprastumo; bet Jis traukia nuolankius ir paprastus žmones: Dievas leidžiasi kontempliuojamas, paliečiamas. Kančios metu Pilotas, Anas, Kajafas, Erodas negalės atpažinti Mesijo, kuris nekalbės, nesigins, priklausys nuo žmonių geranoriškumo. Jėzų, romų ir nuolankų, palaiko Tėvo meilė, o Jis savo meile palaiko mus. Atverkime akis ir ausis, kad pamatytume Jo išgelbėjimą.

 

 

 

 

 

Asmeniniai užrašai, maldos intencijos       .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

(Parengta pagal Šv. Ignaco Lojolos dvasingumo bendruomenės leidinį: (www.versdimanche.com).