Kiekvienos savaitės dienos maldos,

apmąstant ateinančio sekmadienio Evangeliją 

nuo liepos 29 d. pirmadienio iki

rugpjūčio 4 d. sekmadienio, 2024

 

 

►link 18-ojo eilinio sekmadienio, B

 

  

Melstis pasaulio širdyje su

popiežiumi Pranciškumi.

 

Melskimės,

kad politiniai lyderiai tarnautų savo žmonėms, darbuodamiesi dėl visapusiško žmogiškojo vystymosi ir bendrojo gėrio,

rūpindamiesi darbo netekusiais žmonėmis ir

teikdami pirmenybę vargšams.

 

 

 

Aš esu Gyvybės duona“

                                                                      Jn 6, 34

   

 

 

Valgymas yra visų gyvų būtybių kasdienių ir būtinų veiksmų dalis. Nesvarbu, esame gurmanai ar ne, daug laiko praleidžiame ruošdami maistą! Valgymas yra vienas iš svarbiausių dalykų mūsų socializacijai ir mūsų malonumui. Valgymas yra esminis dalykas. Ne veltui mūsų tradicija, kaip ir kitos, buvo kuriama, žvilgsnį kreipiant į valgymą. Valgymą su kuo nors, bet ir į patį valgymą! Jėzus sako, kad Jis yra Gyvybės Duona. Koks stulbinantis areiškimas! Kad pasiektų mūsų gelmę, Jis tampa mūsų maistu, kuris nusileidžia iš dangaus, kaip mana dykumoje. Jis atiduoda save mums kiekvienoje Eucharistijoje, kad gyventume Jo gyvenimą, kurį Jis gauna iš savo Tėvo, laikančio Jį mylimu Sūnumi. Šią savaitę įsitraukimei į šį davimą ir gavimą, kuris mus sieja su Juo ir kiekvienu mūsų broliu ir seserimi.
Ir tapkime duona aplinkiniams.
Manuel Grandin, jėzuitas 

Evangelija pagal šventąjį Joną

(Jn 6, 24–35)


Anuo metu, kai minia pamatė, kad ten nėra nei Jėzaus, nei jo mokinių, jie lipo į valtis ir plaukė į Kafarnaumą, ieškodami Jėzaus. Suradę jį kitapus ežero, jie klausinėjo: „Rabi, kada suspėjai čionai atvykti?“ O Jėzus prabilo į juos: „Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: jūs ieškote manęs ne todėl, kad esate matę ženklų, bet kad prisivalgėte duonos lig soties. Plušėkite ne dėl žūvančio maisto, bet dėl išliekančio amžinajam gyvenimui! Jo duos jums Žmogaus Sūnus, kurį Tėvas – Dievas savo antspaudu yra pažymėjęs.“ Jie paklausė: „Ką mums veikti, kad darytume Dievo darbus?“ Jėzus atsakė: „Tai ir bus Dievo darbas: tikėkite tą, kurį jis siuntė.“ Jie dar klausė: „Tai kokį padarysi ženklą, kad pamatytume ir tave įtikėtume? Ką nuveiksi? Antai mūsų tėvai tyruose valgė maną, kaip parašyta: Jis davė jiems valgyti duonos iš dangaus.“ Tada Jėzus tarė: „Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: tai ne Mozė davė jums duonos iš dangaus, bet mano Tėvas duoda jums iš dangaus tikrosios duonos. Dievo duona nužengia iš dangaus ir duoda pasauliui gyvybę.“ Tada jie ėmė prašyti: „Viešpatie, duok visuomet mums tos duonos!“ Jėzus atsakė: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš.“ .

 

 

Pirmadienis 29 d.

 

Kur Čarlis?

 

Kaip ir britų žaidimų knygų serijoje, kur skaitytojas paveiksle turi rasti personažą Čarlį, Jėzaus pamaitinta minia ima Jo ieškoti. Kur Jėzus? Benediktas XVI gerai pasakė: „Bažnyčia auga ne dėl prozelitizmo, o dėl traukos.“ O tu, kaip tu ieškai Jėzaus? Ar manai Jį radęs? Savo maldoje kalbėsiu Viešpačiui apie savo ieškojimus, apžvelgdamas metą, vietas, žmones, kai Jį radau.

 

 

Antradienis 30 d.

 

Valgyti ar matyti?

 

Minia suranda Jėzų. Tačiau atrodo, Jis nėra laimingas! Tiesą sakant, Jėazus apgauti negalima: tai duonos padauginimas paskatino minią Jo ieškoti. Ji praleido, kas svarbiausia: ji nematė besiartinančios karalystės ženklo. Ji sustojo, kai jos skrandis prisipildė. O tu, kas tave skatina ieškoti Jėzaus? Darbas, pinigai ar dar kas nors? Savo maldoje kalbėsiu Viešpačiui apie tai, kas gali būti dviprasmiška mano dvasiniuose ieškojimuose.

 

 

Trečiadienis 31 d.

 

Plušėti kitaip

 

Jėzus tęsia savo mokymą, kviesdamas minią „plušėti“! Dėl ko? Dėl išliekančio maisto, tokio, kuris tęsiasi iki amžinojo gyvenimo. Kam eikvoti energiją tam, ko negalima išlaikyti? O kokiam maistui skiriame jėgas mes? Išliekančiam? Efemeriškam? Šiandien minimas Ignacas Lojola buvo pasirinkęs... pasirinkęs tai, kas teikia ilgalaikį džiaugsmą.

Savo maldoje kalbėsiu Viešpačiui apie savo darbus.

 

 

Ketvirtadienis 1 d.

 

Tikėti

 

Minia pradeda įsitraukti į Jėzaus mokymą. Ji klausia savęs ir svarsto, ką turi daryti, kad kaip Jėzus dirbtų Dievo darbus. Atsakymas: „Tikėkite tą, kurį Jis siuntė.“ O tu tikėjimą matai kaip darbą ar kaip dovaną, krentančią iš dangaus? Maldoje kalbėsiu Viešpačiui apie savo tikėjimą, savo tingumą, entuziazmą, kylančius klausimus, tikėjimo suvokimo triūsą, kuris manęs laukia... Na, mano tikėjime, į darbą!

 

 

Penktadienis 2 d.

 

Dievas duoda

 

Minia pasirengusi veikti kitaip, tikėti. Tačiau kad tikėtų, jai reikia ženklo. Jėzus jį duoda: duona, kurios ji prisivalgė, yra ženklas duonos, nužengusios iš dangaus, duonos, duotos Dievo, duonos, teikiančios pasauliui gyvybę. Duona yra Dievo, gausiai teikiančio gyvybę, ženklas. O tu, kuo tu laikai Dievą: tuo, kuris duoda, ar tuo, kuris reikalauja? Tuo, kuris dovanoja ar įsakinėja? Savo maldoje kalbėsiu su Viešpačiu be baimės, atsiduodamas iš meilės, kaip ir Jis.

 

 

Šeštadienis 3 d.

 

Aš esu Gyvybės duona

 

Minia vis labiau suvokia tikėjimą. Ji prašo Jėzaus visuomet jai „duoti“ šios Dievo duonos. Jėzus atsako: „Aš esu Gyvybės duona.“ Jėzus yra Dievo dovana pasauliui, kad teiktų gyvybę (o ne mirtį!). O tu ar nori, kad Dievas duotų tau Gyvybės duonos? Jei taip, kaip rengiesi priimti šią dovaną rytoj, sekmadienį? Savo maldoje kalbėsiu Viešpačiui, kaip noriu priimti dovaną, kuri man ir pasauliui yra Jis.

 

 

Sekmadienis 4 d.

 

Ateiti pas Jėzų, tikėti Juo

 

Kokia katechezė šio sekmadienio Evangelijoje! Nuo duonos gabalėlio Jėzus minią veda per tikėjimo vingius. Su kantrybe Jis ugdo akis ir protą, kad pajėgtų atpažinti, jog tokie žemiški dalykai, kaip duona, gali tapti dangaus ženklais žemei. Sužinojus, kad Dievo planas yra suteikti gyvenimo apsčiai, pabunda apetitas, kurį patenkinti gali tik Jėzus. Mišiose kunigas sakys apie duoną, kad ji „žmogaus darbo vaisius“. Ši duona mums, kaip ir miniai Jėzaus laikais, taps Gyvybės duona. Tikėkim tuo!

 

 

 

Asmeniniai užrašai, maldos intencijos       .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

(Parengta pagal Šv. Ignaco Lojolos dvasingumo bendruomenės leidinį: (www.versdimanche.com).