Kiekvienos savaitės dienos maldos,

apmąstant ateinančio sekmadienio Evangeliją 

nuo lapkričio 25 d. pirmadienio iki

gruodžio 1 d. sekmadienio, 2024

 

 

►link I ADVENTO sekmadienio, C

 

  

Melstis pasaulio širdyje su

popiežiumi Pranciškumi.

 

Melskimės,

kad artėjantis Bažnyčios Jubiliejus

sustiprintų mūsų tikėjimą, gyvenime padėtų

atpažinti prisikėlusį Kristų ir padarytų mus

krikščioniškosios vilties piligrimais.

 

 

 

Visą laiką budėkite ir melskitės“

                                                                       Lk 21, 36

 

   

Budėkite ir melskitės, ar ne tą ragina vienuolių pašaukimas? Vienuoliai ir vienuolės stebina mus ir meta iššūkį, kai meldžiasi liturgines valandas 7–8 kartus per dieną. Manome, jog jie atskirti nuo pasaulio. Tiesą sakant, dažnai vienuoliai geriau nei mes žino jo pokyčius ir įvykius. Taip, jie moka atrinkti, peržvelgti ir melstis tuo, ką skaito. Jie gerai apsisaugo nuo trumpalaikių pasaulio pagundų, net jei gali būti gundomi. Jie gyvena visiškai pasitikėdami Dievu ir nebijo būti nuvilti gyvenimo rūpesčių arba bent patiki juos Dievui. Sekdami jais, kiekvieną šios pirmos Advento savaitės dienos akimirką budėkime ir melskimės, kad savo dienų pabaigoje stotume „Žmogaus Sūnaus akivaizdoje“.
Emmanuelle Huyghues Despointes, KG bendruomenė
Evangelija pagal šventąjį Luką
(Lk 21, 25-28, 34-36)

 


Anuo metu Jėzus pasakė savo mokiniams: „Bus ženklų saulėje, mėnulyje ir žvaigždėse, o žemėje tautos blaškysis, gąsdinamos baisaus audringos jūros šniokštimo. Žmonės džius iš baimės, laukdami to, kas turės ištikti pasaulį, nes dangaus galybės bus sukrėstos. Tuomet žmonės išvys Žmogaus Sūnų, ateinantį debesyje su didžia galybe ir garbe. Kai visa tai prasidės, atsitieskite ir pakelkite galvas, nes jūsų išvadavimas arti. Saugokitės, kad jūsų širdis nebūtų apsunkusi nuo svaigalų, girtybės ir kasdienių rūpesčių, kad toji diena neužkluptų jūsų netikėtai. It žabangai ji užgrius visus žemės gyventojus. Todėl visą laiką budėkite ir melskitės, kad pajėgtumėte išvengti visų būsimųjų nelaimių ir atsilaikyti Žmogaus Sūnaus akivaizdoje.“ 

 

 

 

Pirmadienis 25d.

 

Laukiamas svečias

 

Rengtis Adventui – reiškia suvokti, kad mokiniams Jėzus kalbėjo apie savo atėjimą. Taip, Jėzus teina. Jo buvimas nėra praeities dalykas; šis buvimas rengia ateitį, pilną pažadų. Ar Jėzus vis dar laukiamas mūsų gyvenime? Nesu tikras. Vis dėlto kiekvieną sekmadienį prisimename Jo įsiveržimą į pasaulį. Jo Prisikėlimas sukuria naują pasaulį. Ateik, Viešpatie Jėzau. Būk laukiamas svečias mano gyvenime. Priėmimo ženklan – štai mano rankos,

atvertos Tavo akivaizdoje.

 

 

Antradienis 26d.

 

Pasaulio pabaiga

 

Kalbėdamas mokiniams apie savo atėjimą, Jėzus pasitelkia vaizdinius, leidžiančius galvoti apie pasaulio pabaigą: ženklus saulėje, baisų audringos jūros šniokštimą, dangaus galybių sukrėtimą... Kaip ir per mums žinomus gamtos reiškinius skelbiama apie pasaulio išnykimą. Baisu: niekam nepatinka nežinomybė ir šių ženklų nematymas. Ateik, Viešpatie Jėzau. Net jei Tavo atėjimas sukrės mūsų pasaulį ir gali mane mirtinai išgąsdinti. Priėmimo ženklan štai mano rankos, ištiestos į Tave.

 

 

Trečiadienis 27d.

 

Matyti, kaip ateina Sūnus

 

Šio pasaulio pabaigoje – vizija. Jėzus skelbia, kad „išvys Žmogaus Sūnų, ateinantį debesyje“. Tarp pasaulio griuvėsių Dievo galia ir didžiulė šlovė pasireiškia ateinant Žmogaus Sūnui. Sūnui? Gimimo istorija prasideda. Nuo Kalėdų gims kitas pasaulis. Ateik, Viešpatie Jėzau. Tu, Žmogaus Sūnau, ateik ir sukurk naują pasaulį. Priėmimo ženklan plačiai atmerksiu akis

ir pažvelgsiu į dangų.

 

 

Ketvirtadienis 28d.

 

Atsitiesti

 

Matant visokius didingus ir bauginančius ženklus, yra dėl ko užsidaryti savyje, nulenkti galvą ir laukti, kol tai praeis. Paslėpti galvą smėlyje, taip sakant. Iš tikrųjų Jėzus mus kviečia turėti priešingą nuostatą: išsitiesti ir pakelti galvas. Kam bijoti, jei artėja mūsų atpirkimas! Nesulinksime nuo pasaulio žiaurumo naštos svorio. Esame nuo to išlaisvinti. Ateik, Viešpatie Jėzau. Tavo atėjimas sumažina kiekvieno baimę ir išvaduoja iš sielvarto. Prėmimo ženklan atsitiesiu ir stovėsiu.

 

 

Penktadienis 29d.

 

Širdies reikalas

 

Jėzus ir toliau skelbia savo atėjimą, kviesdamas savo mokinius turėti neapsunkusią širdį. Kaip? Vengiant visko, kas gali apsunkinti: girtybės ir kasdienių rūpesčių. Kodėl? Kad mūsų širdis nesistebėtų Jėzaus atėjimu, o nauja ir atsidavusia širdimi Jį priimtų. Ateik, Viešpatie Jėzau. Visus savo kasdienius rūpesčius surašysiu popieriaus lape. Priėmimo ženklan suplėšysiu jį Tavo akivaizdoje.

 

 

Šeštadienis 30d.

 

Turėti galią

 

Galiausiai Jėzus kviečia savo mokinius budėti. Malda yra vienas būdų išlaikyti budrumą, nepaskęsti kasdieniuose rūpesčiuose, prisiminti, kad Jėzus ateina. Taigi, žingsnelis po žingsnelio galia mumyse stiprėja. Ir galėsime stoti Žmogaus Sūnaus akivaizdoje, kai aplinkui viskas tarsi griūna. Ateik, Viešpatie Jėzau. Meldžiuosi Tau šiandien, kaip meldžiausi vakar ir melsiuosi rytoj sekmadienį per Mišias, kad su galia stovėčiau Tavo akivaizdoje. Priėmimo ženklan šiandien atiduosiu Tau šį maldos laiką.

 

 

Sekmadienis 1d.

 

Leisk mums,Viešpatie, matyti Tavo meilę

 

Pradedame Adventą, kelio atgal nėra! Turime tiesti rankas, kreipti akis ir, svarbiausia, širdį į Tą, kuris ateina. Viskas gali griūti, niekas mums nesutrukdys eiti pasitikti To, kuris ateina. Juk svarbiausia – Jėzaus meilė kiekvienam iš mūsų. Jei Jis ateina prie mūsų prisidėti, tai ateina iš meilės. Advento laikas leidžia išgyventi vidinį virsmą: galia mumyse tegu auga tyliai, bet su jėga. Ši galia turi pavadinimą: meilė. Ir Jėzaus veidas mums nušvis Kalėdų naktį. Ateik, Viešpatie Jėzau. Parodyk mums savo meilę ir dovanok mums savo išgelbėjimą.

 

 

 

 

 

Asmeniniai užrašai, maldos intencijos       .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

(Parengta pagal Šv. Ignaco Lojolos dvasingumo bendruomenės leidinį: (www.versdimanche.com).